Telefon

0212 241 58 55

Borç Sorgulama

Sık Sorulan Sorular

ÖDEDİĞİM BORCUM HAKKINDA NASIL İBRANAME ALIRIM?

Ödemeleriniz tamamlandığında, ilgili dosyaya ait İbraname( Borcu Yoktur ) evrakınızı büromuzdan talep ettiğinizde arzu ettiğiniz iletişim kanalıyla (e-posta, faks) tarafınıza gönderilir.

ÖDEDİĞİM BORCUMUN İCRA DOSYASI NASIL KAPANACAK?

Dosyanızın ödenerek kapandığına dair haricen tahsil beyanı ve dosyanızın tahsil harcı 492 lu Harçlar Kanunu gereği, ödeme tarihinizden itibaren 15 gün içinde büromuz tarafından İcra Dairesi hesaplarına ödenmektedir. Ancak bazı durumlarda eski icra dosyaları arşivlere kaldırıldığı için bulup çıkarılması zaman alabilmektedir. Yukarıdaki işlemler yapıldığında Uyap tarafından iş emri no verilmektedir.

UYAP İŞ EMRİ NUMARASI NEDİR?

UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi) portalı üzerinden, hukuki olarak yapılan işlemlerin bildirim numarasıdır. Bu numarayı büromuzu arayarak öğrenebilirsiniz. Böylece icra işlemlerinin sonuçlanmasını sizler de kendiniz takip edebilirsiniz.

NEDEN BORCUMU ÖDEDİĞİM HALDE E-DEVLETTE AÇIK GÖZÜKÜYOR?

07.11.2012 tarihinde Uyap Vatandaş Portalda “ Kapanan Dava Dosyalarının Vatandaş Portal ve E-Devlet’ de Açık Olarak Görülmesi Hakkında “ başlığı ile yayınlanan duyuruya göre:
Açmış olduğunuz veya adınıza açılmış olan dava veya icra dosyalarında, UYAP Bilişim Sistemi üzerinden yapılan işlemler (dosya açma, kapama v.s) anlık olarak gerek vatandaş portal, gerekse de e-devlet sistemine otomatik olarak yansımaktadır. Dosyanızın bulunduğu Mahkeme/İcra dairesine müracaat ederek, dosya durumunun UYAP Bilişim Sistemi üzerinde kapatılmasını talep etmeniz gerekmektedir. İlgili birim tarafından dosyanız işlemden kaldırılarak, UYAP Bilişim Sistemi üzerinden dosyanızın kapatılması halinde, eş zamanlı olarak E-devlet sistemine dosyanızın kapalı olduğu yansıyacak ve dosyanız E-Devlet ve Vatandaş Portal’da görülmeyecektir.
Dosyanızın e-devlet kaydının kapatılması işlemi münhasıran İcra Dairesi memurlarının şifreleri ile kullandıkları sistemden yapılabildiğinden, icra dosyanızın e-devletten kaldırılması işlemini dosyanızın açıldığı İcra Dairesine başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.